Oko Horusa – potężny amulet ochronny

Horus to egipski bóg, który zgodnie z legendą stracił oko w walce z bóstwem ciemności i chaosu, Setem. Oko zostało porąbane na kawałki, ale zrosło się, stając się potężnym symbolem powrotu do życia, siły i wiedzy. Chroni tych, którzy je noszą przed nieszczęściem i utratą zdrowia.

Starożytny symbol

Symbolika i znaczenie oka Horusa wywodzi swoje korzenie ze starożytnego Egiptu. Malowano je na mumiach i grobowcach. Było potężnym symbolem wszechwiedzy płynącej ze znajomości przeszłości i przyszłości. Amulet w tym kształcie miał moc, która pomagała wszystkim zagubionym, przygniecionym życiem ludziom. Oko potężnego boga dawało nowy wgląd w sytuację i inspirowało do rozwiązywania problemów. Pozwalało na poznanie swojej prawdziwej natury, odnalezienie wewnętrznych źródeł szczęścia, prowadzenie świadomego życia i wyzbycie się lęku.

Działanie oka Horusa

Jest to amulet, który będzie chronił przed nieszczęściami, złym spojrzeniem, a także przed chorobą. Ponieważ oko ma moc zrastania się w całość, symbolizuje powrót do zdrowia, a także poznanie siebie.. Pozwala na odnowienie sił witalnych i twórczych oraz przywraca zdrowie. Tego, kto je nosi, będzie chronić przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Dzięki oku Horusa można znaleźć wyjście z każdej trudnej sytuacji.