Co oznaczają najpopularniejsze karty tarota?

Jak powszechnie wiadomo wszystkie karty w talii tarota niosą ze sobą ukryte znaczenie i żadna z kart nie jest obojętna. Znaczenie kart tarota nie jest sprawą prostą, ale bez wątpienia – niezwykle istotną. Dopiero dzięki znajomości wszystkich kart będzie można prawidłowo odczytać wróżbę. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo co oznaczają najpopularniejsze karty tarota.

Karta Głupiec

W dzisiejszych czasach najpopularniejszą kartą w tarocie jest Głupiec, który jednocześnie jest pierwszą z 22-óch kart w Wielkich Arkanach. Karta Głupca najczęściej obrazuje człowieka wkraczającego na nową ścieżkę, jednak wędrowiec nie ma zielonego pojęcia, w którą stronę podróżować. Najprościej rzecz mówiąc Głupiec to człowiek, który nie ma jeszcze określonego żadnego celu. Kartę tą można interpretować bardzo różnie, w zależności od rozkładu oraz od tego jakie pozostałe karty jej towarzyszą. Głupiec najczęściej oznacza podróż (daleki wyjazd za granicę), głupotę, niedojrzałość, nieodpowiedzialność oraz pochopnie podjętą decyzję.

Karta Maga

Bardzo popularną i najbardziej rozpoznawalną w tarocie jest również karta Maga, która z kolei przedstawia człowieka znajdującego się na ścieżce i mającego swój główny cel. Kartę maga interpretuje się jako potrzebę kontaktu z nowymi ludźmi, realizację siebie, potrzebę zajęcia się własnymi sprawami, czy też początek nowej drogi w życiu.